ceturtdiena, 2016. gada 14. janvāris

Slinga terapija ar REDCORD sistēmu




              Slinga terapija jeb elastīgo saišu terapija ir mūsdienīga fizioterapijas tehnoloģija, kuru pielieto rehabilitācijas medicīnā, fitnesā un veselīgam dzīvesveidam, kā arī sportam. Terapijas būtība ir atvieglot pacienta stāvokli, uzlabot tā funkcionālās spējas un nodrosināt strauju, pat tūlītēju atveseļošanos, kas saistīta ar muskulo skeletālajām saslimšanām. 

Elastīgo saišu sistēma ļauj pielāgoties jebkura pacienta šī brīža funkcionālajam stāvoklim, nodrošinot nesāpīgu atlabšanu un atveseļošanos. Ar NEURAC metodi tiek atrasti pacienta ķermeņa vājie posmi, kas ir par pamatu turmākajai ārstēšanai. NEURAC ir ārstēšanas metode, kura caur augsta līmeņa neiromuskulāro stimulāciju atjauno funkcionālos kustību paternus. Tās devīze ir: pareizie muskuļi, pareizajā laikā un pareizajā daudzumā.

Redcord ir piekares ierīce ar divām virvēm, pie kurām papildus var piestiprināt dažādu veidu saites un aprīkojumu. Abām virvēm, kuru galos ir lences, iespējams kontrolēt garumu. Lences un saites tiek izmantotas ķermeņa daļu iekarināšanai.
Izmeklējot un veicot terapiju, šis aprīkojums atvieglo gan fizioterapeita darbu, gan arī ļauj pacientam justies komfortabli, tādējādi jau mazinot atsevišķu simptomu izpausmes.

Dažas no Redcord aprīkojuma pielietošanas priekšrocībām:

  • -           palielina pacienta drošības sajūtu;
  • -           palīdz vieglāk novietot pacientu pozīcijā bez sāpēm;
  • -           palīdz vieglāk saglabāt pacientam komfortablu stāvokli;
  • -           padara vieglāku ķermeņa segmentu kontroli;
  • -           atvieglo terapeita darbu.

DIAGNOSTIKAS  Mērķis ir atklāt disbalansu un disfunkciju (vājos posmus) biomehāniskajās ķēdēs, muskuļiem tiek veikts pieaugošas slodzes tests slēgtā kinētiskā ķēdē, kā arī atsevišķu muskuļu tests slēgtā kinētiskā ķēdē kombinējot ar vispārpieņemtajiem muskuļu testiem un izmeklēšanas testiem.

ĀRSTĒŠANAS    Iespējas pielietojot Redcord aprīkomumu: NEURAC- neiromuskulārā aktivizēšana, relaksācija, kustību apjoma palielināšana, trakcija, muskuļu stiepšana.

NEURAC  jeb neiromuskulārā aktivizēšana - Redcord metode ar kuras palīdzību tiek stimulēta neiromuskulatūra augstākajā līmeni ar mērķi aktivizēt muskuļus.

              Redcord sistēma izmanto patentētu Neurac metodi, lai stimulētu „guļošos” un neaktīvos muskuļus un atjaunotu to normālo funkcionēšanu. Neurac sasniedz neiromuskulārās sistēmas atkārtotu aktivizēšanos bez sāpēm, pateicoties sensorimotorai stimulācijai. Informācija, kas nāk uz vai no smadzenēm, muguras smadzenēm vai muskuļu receptoriem, atkārtoti konfigurē kustību programmu. Optimizējot neiromuskulāro kontroli, atjaunot funkcionalos kustību paternus. Vienkāršiem vārdiem sakot, iepriekš „guļošie” muskuļi pamostas, lai atjaunotu savas pamatfunkcijas un nervu darbību.

Neurac procedūras tiek pielietota neizraisot sāpes. Ja pacientam ir hroniskas sāpes un nav iespējams noteikt bez sāpju starta pozīciju, katrs mēģinājums tiek veikts tā, lai izvairītos no JEBKĀDU turpmāko sāpju palielināšanos. Tā ir viena no REDCORD procedūras unikālajām īpašībām –PROCEDŪRAS LAIKĀ NEDRĪKST PARĀDĪTIES SĀPES.

Relaksācija. Izmantojot papildaprīkojumu Redcord pacients tiek novietos relaksējošā pozīcijā kā rezultātā tiek izslēgta svaru nesoša pozīcija un gravitācijas spēka ietekme. Šis terapijas elements ir komfortabls pacientam, tādēļ to var izmantot pirms un pēc nodarbības, piemēram, lai relaksētu saspringtos muskuļus.

Kustību apjoms. Hroniski muskolo-skeletāri traucējumi bieži izraisa kustību apjoma samazināšanos locītavās. Izmantojot Redcord tiek izslēgta gravitācijas spēku ietekme, pacienti var veiksmīgāk kontrolēt locītavu kustību, muskuļu darbību, palielinot kustību apjomu nejūtot sāpes.

Trakcija.  Veicot trakciju tiek iestieptas locītavu saites, muskuļi, samazināta kompresijas slodze uz locītavām. Izmantojot Redcord aprīkojumu šī procedūra tiek veikta ar mērķi palielināt kustību apjomu, uzlabot asinsriti, vielmaiņu un samazināt sāpes locītavās. Trakciju var pielietot gan kakla un jostas daļai, gan plecu un gūžu locītavām.

Muskuļu stiepšana. Šī metode tiek pielietota savilktu, sāpīgu, saīsinātu muskuļu un citu mīksto audu atbrīvošanai. Muskuļu stiepšana veicina impulsu rašanos CNS, kas savukārt, rada reflektoras izmaiņas nervu muskuļu aparātā (notiek muskuļu tonusa pazemināšanās), pazūd sāpes un sacietējumi muskuļos, tāpēc stiepšanas pielietošana ir fizioloģiski pamatota.

VINGROŠANA. Pielietojot Redcord aprīkojumu iespējams veikt vingrinājumus, lai palielinātu muskuļu spēku, izturību, uzlabotu stabilitāti locītavās un stimulētu sensorimotoro sistēmu.
Lai veiktu šos vingrinājumus tiek izmantoti Redcord papildaprīkojums: elastīgās un neelastīgās saites, balansa spilveni u.c.

               Sensorimotorie vingrinājumi. Sensorimotorā sistēma sastāv no sensoriem un motoriem impulsiem, kuri nepieciešami lai saglabātu kontroli (stabilitāti, neitrālo zonu) locītavās funkcionālo aktivitāšu laikā. Izpildot vingrojumus muskuļu stiprināšanai uz nestabila pamata tiek sasniegta optimāla sensorimotorā aparāta stimulācija, kā rezultātā maksimāli palielinās ķermeņa posturālā stabilitāte, neiromuskulārā aktivitāte un muskuļu spēks.  

                Pielietojot REDCORD aprīkojumu un NEURAC ārstēšanas metodi, katram pacientam individuāli tiek izveidots vingrojumu kopums mājas apstākļiem, kurš tiek mainīts atbilstoši pacienta tā brīža funkcionālajam stāvoklim. Tas ļaus neapstāties uzsāktās terapijas progresā, ļaujot izvirzīt arvien jaunus mērķus rehabilitācijas, veselības un sporta jomā.